Společnost Fielmann obsadí 30 000 m2 skladů v GARBE Parku Chomutov a plánuje zde investovat až 65 milionů eur

Renomovaná německá optická společnost bude využívat nejmodernější prostory jako výrobní a vysoce automatizované centrum pro realizaci zakázek na svých trzích v celé Evropě. Investice vytvoří v regionu 500 pracovních míst.

Společnost GARBE, Industrial Real Estate CEE, specialista na logistiku a průmyslové nemovitosti, podepsala smlouvu o budoucí nájemní smlouvě se společností Fielmann, která obsadí přibližně 30 000 m2 v GARBE Parku Chomutov. Německá společnost plánuje vybudovat nový high-tech závod, který zlepší zásobování, náklady a sníží uhlíkovou stopu. Plánovaná investice činí až 65 milionů eur a je součástí jejího strategického programu. Nájemní smlouva bude uzavřena na 15 let a dokončení výstavby je plánováno na první polovinu roku 2023.

Plány společnosti Fielmann pro nové centrum zahrnují roční výrobu a distribuci 2,5 milionu kusů brýlí z Chomutova do jejích 900 poboček po celé Evropě. Výrobní závod má počáteční kapacitu téměř 5 milionů brýlových čoček. Plně automatizované fulfilment centrum je navrženo tak, aby zvládlo zpracovat až 8 milionů kusů. To povede k vytvoření více než 500 nových pracovních míst v regionu.

GARBE Park Chomutov vzniká na brownfieldu, který GARBE revitalizovala a na začátku letošního roku zahájila výstavbu spekulativní haly. Lokalita parku je velmi atraktivní, protože se nachází v těsné blízkosti německých hranic, což je výhodné pro logistické a výrobní firmy.

Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu společnosti GARBE pro Českou republiku a Slovensko, uvedl: „Tato investice ve výši 65 milionů eur je pro region i pro Českou republiku jedinečná a jsme velmi rádi, že se projekt bude realizovat právě v GARBE Parku Chomutov. Strategií parku je sloužit výrobním a logistickým společnostem, které hledají prostory nejvyšší kvality a mohou těžit ze skvělého spojení s Německem. Společnost Fielmann je přední značkou a my se budeme snažit podpořit její plány na rozšíření a rozvoj high-tech výroby a vysoce automatizovaného fulfillment centra v regionu.“

K projektu se vyjádřil také Martin Polák, generální ředitel společnosti GARBE pro střední a východní Evropu: „Tento brownfield v Chomutově byl první strategickou lokalitou ve střední Evropě, do které jsme se rozhodli investovat. Byli jsme přesvědčeni, že revitalizace a spekulativní výstavba jsou kroky, které jsou nezbytné k tomu, abychom byli připraveni, až bude chtít silný hráč na trhu v regionu expandovat. To se nám podařilo a jsme rádi, že budeme spolupracovat se společností zaměřenou na inovace a kvalitu tak cenného produktu.“

GARBE Park Chomutov se nachází v Chomutově přímo u sjezdu z dálnice D7, 18 km od německých hranic a 98 km od Prahy. Nabízí přímé napojení na německou dálniční síť včetně dálnic A4, A72, A9 a A93. V parku se nachází zastávka trolejbusů.