Společnosti zooplus a GXO si pronajímají nové logistické centrum v parku CTP Bor

Pokročilá automatizace v logistickém centru GXO o rozloze 60 tisíc metrů čtverečních pomáhá společnosti zooplus efektivně přijímat a zpracovávat tisíce produktů pro domácí mazlíčky svých zákazníků v celé Evropě.

zooplus SE, přední evropská online platforma pro domácí zvířata, and GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, dnes oznámili, že rozšiřují technologicky orientovanou logistickou síť společnosti zooplus o nové fulfillment centrum. Nový areál v Boru v České republice zvyšuje evropskou distribuční kapacitu o 60 tisíc metrů čtverečních a využívá pokročilá automatizační řešení. Využití nejmodernějších technologií společnosti GXO v novém centru umožní společnosti zooplus zvýšit denní kapacitu dodávek, nabídnout zákazníkům rychlejší dodací lhůty a posílit její silnou přítomnost na evropských trzích. Otevření střediska v Boru představuje významný milník v partnerství mezi společnostmi zooplus a GXO.

Joost Bous, provozní ředitel společnosti zooplus, uvádí: „Nové fulfillment centrum v České republice dokonale doplňuje naši stávající logistickou infrastrukturu a posouvá ji na vyšší úroveň. Díky spolupráci s naším spolehlivým partnerem GXO získáváme přístup k technologiím a automatizačním řešením šitým na míru, což nám umožňuje rychleji a individuálněji reagovat na různé regionální potřeby spotřebitelů. Tímto způsobem vylepšujeme naši nabídku pro majitele domácích mazlíčků a důsledně činíme další krok vpřed na naší cestě za vytvořením nejlepší a nejpohodlnější destinace pro majitele domácích mazlíčků v Evropě. V konečném důsledku posouváme naši logistickou síť do budoucnosti definované inovacemi a pevným závazkem k hodnotám zaměřeným na zákazníka.“

Richard Cawston, prezident společnosti GXO pro Evropu, dodává: „Jsme rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností zooplus v Evropě. Od roku 2018 pomáháme společnosti zooplus snižovat náklady na dodávky na Pyrenejském poloostrově. Díky našemu novému centru v Boru, vybavenému špičkovou technologií, máme všechny předpoklady pro to, abychom podpořili růst společnosti zooplus v celé Evropě a zlepšili přístup na hlavní trhy. Těšíme se, že budeme moci navázat na naše stabilní partnerství a neustále zlepšovat naše služby.“

Více než 200 tisíc odchozích zásilek týdně

Za posledních pět let se skladové operace společnosti GXO pro společnost zooplus ve Španělsku téměř ztrojnásobily, a to jak z hlediska rozmanitosti produktů, tak z hlediska objemu odeslaných zásilek. Toto úspěšné partnerství položilo základy moderního, vysoce automatizovaného skladu společnosti GXO v Boru, které je schopno spravovat rozsáhlý sortiment 14 tisíc druhů krmiv a dalších produktů, vychystat téměř tři desítky zásilek za minutu a expedovat přes 200 tisíc zákaznických zásilek týdně, čímž efektivně pokryje rostoucí poptávku zákazníků společnosti zooplus ve střední a západní Evropě. Logistické centrum v Boru pojme celý sortiment společnosti zooplus.

Závazek k ochraně životního prostředí a udržitelnost založená na inovacích

V souladu s vysokými ekologickými, sociálními a etickými zásadami podnikání společností zooplus a GXO byl sklad v Boru vybudován v souladu se standardem BREEAM a je vybaven LED osvětlením a solárními panely pro zvýšení energetické soběstačnosti. Ohleduplnost k životnímu prostředí se projevuje i v omezení a v některých případech i vyloučení papírové a plastové výplně balíků. V centru se používají automatické stroje na snižování výšky téměř 99 % vyrobených kartonů, což nejen zmenšuje rozměry balíčků, ale také maximalizuje efektivitu přepravy a zároveň minimalizuje emise CO2. Kromě toho centrum podporuje udržitelnost tím, že využívá inteligentní systém nabíjení baterií a pokročilé procesy řazení do front při odebírání baterií, čímž snižuje celkový počet baterií potřebných pro manipulaci s materiálem.

Ergonomický pracovní postup a zapojení místní komunity

Sklad v Boru zaměstnává přibližně 200 lidí. Díky nejlepšímu využití pokročilé automatizace centrum nejen zrychluje pracovní procesy, ale funguje také jako vhodné prostředí pro zaměstnance díky implementaci ergonomických řešení. V rámci silného závazku pozitivně ovlivňovat komunity, v nichž zaměstnanci žijí, jsou prostřednictvím darovaných produktů zooplus podporovány také místní zvířecí útulky. Tato snaha odráží společné hodnoty společností zooplus a GXO, které přispívají k prosperitě komunity a životního prostředí.

Nové fulfillment centrum v Boru již započalo svou činnost. Oficiálně bylo uvedeno do provozu slavnostním otevřením za přítomnosti vedení společností zooplus i GXO.