Superhub WE|DO u Ostředku má dokončeny stavební práce, nová třídící linka zvládne 100 tisíc balíků denně

Jedna z největších letošních logistických investic v České republice, superhub WE|DO u D1, má dokončeny stavební práce. Nyní WE|DO začíná montovat moderní třídící linku s kapacitou až 100 tisíc zásilek za noční směnu. Nové překladiště s celkovou výší investice půl miliardy korun začne fungovat na jaře příštího roku.

Superhub v Ostředku v těsné blízkosti D1 začal logistický operátor WE|DO stavět na jaře letošního roku,  v uplynulých dnech byla dokončena hrubá stavba a začala montáž jedné z nejvýkonnějších třídících linek (tzv. botičkový sortier) v České republice.

„Připravujeme jedno z nejmodernějších a nejvýkonnějších překladišť v České republice. Spuštěním superhubu nejen násobně zvýšíme naši kapacitu, ale zcela změníme styl našeho fungování. A právě moderní třídící linka, kterou není začínáme dávat dohromady, bude srdcem i mozkem celé budovy,“  říká generální ředitel WE|DO Daniel Mareš.

Kapacita překladiště bude až 12 tisíc zásilek z hodinu. „Hned od počátku plnou kapacitu nevyužijeme, ale budeme tak připraveni na náš další rozvoj v následujících letech. Chceme neustále růst, kromě Ostředku investujeme do vylepšení a rozšíření dalších regionálních dep, rozšiřujeme počty výdejních míst i boxů. Celkově naše investice v blízké budoucnosti přesáhnou miliardu korun,“ dodal Daniel Mareš s tím, že díky Ostředku může přepravní kapacita WE|DO okamžitě vzrůst na dvojnásobek, v budoucnu až na pětinásobek současných hodnot.

Spuštění centrálního překladiště změní styl fungování WE|DO. Všechny zásilky budou sváženy do jednoho místa a tam budou centrálně a automaticky tříděny. Odpadne tak nutnost ručního třídění na každém depu, celý proces se zrychlí, zjednoduší a sníží se míra potenciální chybovosti. Superhub v Ostředku za jednu směnu v budoucnosti zvládne až 100 tisíc balíků.

„Nové překladišťě ušetří čas a práci nejen nám. Celkově se zrychlí cesta od prodejce ke klientovi. Prodejci budou moci využít pozdějších svozů, naopak u koncového zákazníka bude zásilka dříve než doposud,“ dodal Daniel Mareš. Na nové třídící lince lze roztřídit zásilky s váhou od 0,5 až do 50 kilogramů v délce od 20 cm do 1,75 metru. Velikost nové haly je přes 8500 m2, pro kamiony bude k dispozici 48 nakládacích ramp. Dalších 12.000 m2 zahrnují venkovní manipulační plochy.

WE|DO chce v nejbližších měsících pokračovat ve svém rychlém růstu. Bude rozvíjet všechny své distribuční kanály, rozšiřovat síť výdejních boxů, budovat nová logistická depa a modernizovat ta stávající. Další investice zamíří do zkvalitňování zákaznické podpory a servisu. Celkem v blízké době plánuje WE|DO investice v objemu zhruba jedné miliardy korun.