UPS Healthcare otevřela v Česku své první logistické centrum zaměřené na segment zdravotnictví

  • Společnost UPS v České republice otevřela první logistické centrum zaměřené na segment zdravotnictví. Areál o rozloze 3 800 m2 je vybaven moderními technologiemi a odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP). Nachází se zde také prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

 

  • Nové logistické centrum v srdci střední a východní Evropy nabízí přístup na rychle rostoucí východoevropský trh a zajistí další přímé propojení Evropy s globální sítí UPS. Podpoří zákazníky z oboru farmacie a zdravotnictví u nás, kterým nabídne rychlejší dodací lhůty a větší flexibilitu. Služby specializovaného logistického centra využijí nemocnice a lékárny po celé České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

 

  • „Nové centrum, napojené na naši globální síť, leží v srdci jednoho z nejrychleji rostoucích zdravotnických trhů na světě. Posílením naší působnosti v regionu a otevřením našeho prvního centra v České republice investujeme do našich zákazníků, jejichž nejnovější farmaceutické a biotechnologické materiály a zdravotnické prostředky vyžadují řadu specializovaných skladovacích a manipulačních služeb,“ uvedl Fredrik Jansson, výkonný ředitel pro střední a východní Evropu společnosti UPS Healthcare Europe.

 

  • Inovace v oblasti biologických léčiv, speciálních farmaceutik a personalizované medicíny vyžadují precizní a teplotně řízenou logistiku, aby se produkty důležité pro pacienta dostaly tam, kde je třeba. Podle zprávy BCC Research1 vzroste celosvětový trh s biologickými a terapeutickými léčivy z 285,5 mld. USD v roce 2020 na 421,8 mld. USD v roce 2025.

 

  • V roce 2021 společnost UPS Healthcare investovala v rámci správné výrobní praxe (GMP) do chladičů a mrazniček chladicího řetězce o rozloze více než 36 tisíc metrů čtverečních v nově zřízených či modernizovaných logistických centrech specializovaných na zdravotnictví v Itálii, Polsku, Nizozemsku, Německu, USA a Austrálii. Tato centra, která umožňují skladování biologických látek v rozmezí od 2 do 80 stupňů Celsia, doplňují stávající 1 milion metrů čtverečních skladovacího prostoru vyhrazeného pro zdravotnictví ve 32 zemích.

 

  • Společnost UPS doručila více než 600 milionů vakcín proti COVIDU-19 ve více než 100 zemích s včasným doručením dosahujícím 99,999 % a je na nejlepší cestě dodat do konce roku 2021 nejméně jednu miliardu vakcín.

 

  • Společnost UPS začala v České republice nabízet služby v roce 1992 a v současné době zde zaměstnává přibližně 500 lidí.