V nové hale v Panattoni Parku Prague Airport II se zrodí unikátní distribuční centrum pro zahraniční e-shopy

V rekordním čase našel developer Panattoni Europe uživatele pro novou halu u pražského mezinárodního Letiště Václava Havla, a posílil tak velký e-commerce hub u dálnice D6. Ještě před dokončením budovy o velikosti 25 000 m2 uzavřel smlouvu se  společností Europe Huajie Development, která zastřešuje různé společnosti specializující se na elektronický prodej různého typu produktů. V Panattoni Parku Prague Airport II tak vznikne unikátní distribuční centrum, které bude sloužit čínským e-shopům k distribuci zboží po celé Evropě a zároveň k importu evropského zboží do Číny. 

„Hala společnosti Huajie je nejvýznamnější novou transakcí, kterou se nám podařilo v tomto pololetí uzavřít na českém trhu. V posledních letech se hodně mluvilo o miliardových čínských investicích v Česku. Často však zůstalo pouze u slov. Velmi mě těší, že v Pavlově jsme tento projekt dotáhli až k činu,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko. S realizací projektu pomohla realitně poradenská společnost 108 Agency.

„Praha-západ je mezi čínskými společnostmi velmi populární. Huajie s námi zahájilo spolupráci na základě pozitivních referencí z našich předchozích obchodů s čínskými partnery v této oblasti. Jsme rádi, že díky Panattoni Parku Prague Airport II jsme dokázali nabídnout řešení s optimálním načasováním a skvělým dopravním spojením na letiště,“ dodává Peter Kolenčík, který pronájem za 108 Agency zajišťoval.

Výhodou pro klienta jsou hlubší nákladové dvory, které poskytují nákladním vozidlům lepší manipulační prostory. V bezprostřední blízkosti haly jsou navíc k dispozici parkovací stání pro kamiony. Nový projekt tak vychází vstříc nejnáročnějším požadavkům na logistiku. Významným benefitem lokality je dále skvělé napojení na dálnici D6 a kvalitní autobusové i vlakové spojení do Prahy i do Kladna, největšího středočeského města.

V návaznosti na podpis nájemní smlouvy se developer navíc rozhodl pokračovat v úspěšné výstavbě u Pavlova na západě Prahy. Dokončovanou budovu Huajie plánuje rozšířit o dalších 21 000 ma vznikne tak největší letos budovaná průmyslová budova na pronájem na Praze-západ. Dalších 20 000 m2 bude dobudováno v sousedství sídla společnosti DSV. Samotná výstavba bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2019. Tyto mimořádně atraktivní průmyslové prostory budou k dispozici pro logistiku či lehkou výrobu. Jejich výhodou bude  vynikající dopravní infrastruktura a bezprostřední blízkost Prahy a Letiště Václava Havla.

V Panattoni Park Prague Airport II pokračuje stavební boom. Během pouhých 3 let zde vyrostlo 5 průmyslových budov. Průmyslový park se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. Jde o komerčního následovníka již úspěšně zaplněné průmyslové zóny Panattoni Park Prague Airport I u Dobrovíze.