VGP hlásí nového nájemce ve VGP Parku Prostějov – logistickou společnost Biofer

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal nového nájemce do VGP Parku Prostějov. Společnost Biofer, poskytovatel logistických služeb, si zde pronajal 3 250 metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch v hale C. Ta aspiruje na zelenou certifikaci BREEAM Very Good a nabízí posledních 6 000 metrů čtverečních k pronájmu s možností expanze o dalších 800 m2. Realizace prostor pro Biofer byla již zahájena, jejich dokončení se předpokládá v dubnu příštího roku.

VGP Park Prostějov dohromady tvoří tři komerční budovy, přičemž hala C je nejnovější a zároveň poslední halou tohoto parku. V současné době v parku sídlí tři různí nájemci: ITAB Shop Concept, Alfa Rent – Pente a Twd CZ, které na jaře příštího roku doplní právě tuzemská společnost Biofer.

Společnost Biofer je česká firma, která již od svého založení v roce 2009 úspěšně zabezpečuje uskladnění a přepravu zboží pro své klienty. Na jaře ji čeká expanze právě ve VGP Parku Prostějov. Další skladovací prostory pro své klienty zajišťuje u svých smluvních partnerů.

VGP Park Prostějov se nachází ve východní části města Prostějov v těsné blízkosti vlakové a autobusové zastávky, které zajišťují výbornou dopravní dostupnost do centra města i blízkého okolí. Zároveň leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňujících rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Rozsáhlý brownfield na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov disponuje plochou přes 139 000 m2. VGP zde nabízí v rámci tři hal více než 46 000 mpronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu.