VGP Park Kladno má nového nájemce – společnost Kvadrat

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal nového nájemce do svého logistického parku VGP Park Kladno v průmyslové zóně Kladno-východ. Dánská společnost Kvadrat, lídr v oblasti interiérového designu se zaměřením na výrobu látek, koberců a dalších textilních výrobků pro architekty, designéry i koncové uživatele po celém světě, tímto krokem vstupuje na český trh. Za tím účelem si pronajala celkem 11 250 m2 výrobních a skladových ploch společně se zázemím pro administrativu. Nová hala bude realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good a do užívání bude předána již v červnu letošního roku. Za zprostředkováním nájemce stojí realitně-poradenská společnost CBRE.

„Vstup další renomované firmy na tuzemský trh opět potvrzuje, jak se českým logistickým nemovitostem v současnosti daří. Zájem o lokality v blízkosti velkých městských center zůstává silný s omezenou nabídkou kvalitních prostor. VGP Park Kladno těží ze svého umístění, jelikož je vzdálený pouhý kilometr od centra města a zároveň 15 km od Prahy i mezinárodního Letiště Václava Havla Praha,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Společnost Kvadrat byla založena v Dánsku již v roce 1968. Zakládá si na designu postaveném na světově proslulé skandinávské tradici. Vyrábí vysoce odolné designové textilie, koberce, okenní krytiny i akustická řešení pro komerční i rezidenční interiéry, na čemž spolupracuje s předními designéry, architekty i umělci.

 

VGP Park Kladno je nově vznikající areál s prostory vhodnými pro průmyslové, logistické i obchodní aktivity. Disponuje celkovou pronajímatelnou plochou více než 25 000 m2. Mezi hlavní výhody lokality patří dopravní dostupnost. Park je napojen na komunikaci č. 61 v přímé blízkosti dálnice D7 spojující Prahu s Kladnem (exit 7). Kladno je navíc známé svou průmyslovou tradicí a vysoce kvalitní pracovní silou. Jedná se o největší město v regionu, v němž společně s přilehlými spádovými oblastmi žije více než 110 000 obyvatel.