VGP Ústí nad Labem City - Bosal

VGP přivítala dva nové nájemce ve VGP Parku Ústí nad Labem City: společnosti Exyte Technology a Bosal Aftermarket Europe

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP právě předal do užívání prostory v hale „A“ VGP Parku Ústí nad Labem City dvěma nájemcům. Prvním z nich je společnost Exyte Technology, expert na high-tech zařízení a technologie, která si pronajala téměř 12 600 m2 skladových a kancelářských prostor. Druhým nájemcem je firma Bosal Aftermarket Europe, lídr ve vývoji a výrobě katalyzátorů a systémů řízení emisí pro osobní automobily a průmyslové aplikace. Ta si pronajala celkem 10 210 m2 výrobních a skladových ploch. Budova byla realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

VGP Park Ústí nad Labem City se nachází na brownfieldu nedaleko centra města v místě bývalé sklárny mezi ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova. Svojí polohou blízko ke koncovým zákazníkům se hodí obzvláště pro logistiku poslední míle, navíc je umístěn jen 2 km od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany. Ústí nad Labem má dlouhou industriální tradicí, a může tak být ideálním místem pro rozšíření byznysu jak logistických, tak průmyslových společností. Ty svou expanzí do této lokality vytvoří desítky pracovních míst, čímž zároveň podpoří zaměstnanost v regionu.

Firma Bosal, původem z Nizozemska, vznikla v roce 1923. Od té doby zaznamenala výrazný růst a stala se významným inovátorem v oblasti automobilového a energetického průmyslu. V současné době provozuje 17 průmyslových areálů, 12 distribučních center a 7 výzkumných a vývojových center s týmem 2 500 zaměstnanců po celém světě. Její hlavní produkty zahrnují systémy pro regulaci emisí pro osobní a užitková vozidla, střešní nosiče, tažná zařízení a další komponenty pro automobilový průmysl.

„Jsme rádi, že jsme si pro naší další expanzi na nové trhy vybrali halu od VGP. V dohodnutém termínu jsme bez závad převzali moderní prostory, která svým kvalitním a ekologickým provedením splňuje naše nároky,“ komentuje Lukáš Končický, Plant Manager, Bosal Aftermarket Europe.

Společnost Exyte Technology, s více než stoletou historií od svého založení v roce 1912, dominuje na světovém trhu v oblasti vývoje, designu a dodávek high-tech zařízení. Zaměřuje se na klienty působící v odvětvích polovodičů, bateriových článků, léčiv, biotechnologií a datových center. V nových prostorech ve VGP Parku Ústí nad Labem City se soustředí na výrobu modulárních celků, které zahrnují lehké rámové konstrukce s osazenými prefabrikovanými potrubními systémy.

Ve VGP Parku Ústí nad Labem City vznikají na celkové ploše téměř 11 hektarů celkem 3 haly v minimálním stupni zelené certifikace BREEAM Very Good s více než 52 000 m2 pronajímatelných ploch. V současné době je dokončená a plně obsazená hala A. V přípravě jsou další dvě haly, které nabídnou přes 29 000 m2 pronajímatelných ploch, z čehož více než 10 000 mje již pronajato. Park je vzdálen pouhé 3 minuty jízdy od centra města a 5 minut chůze od vlakového nádraží. V těsné blízkosti se nachází i několik zastávek městské hromadné dopravy (autobusů a trolejbusů).