VGP spustil výstavbu nové haly ve VGP Parku Olomouc. Prvním nájemcem bude společnost Ardon Safety

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal stavební povolení pro výstavbu nové haly „F“ v technologickém parku VGP Park Olomouc a zahájil její realizaci. Prvním potvrzeným nájemcem do chystaných prostor je firma Ardon Safety, která patří mezi přední dodavatele ochranných pomůcek a pracovních oděvů nejen v České republice, ale také celé střední Evropě. Společnost v současné době působí v hale J, kde má v pronájmu 14 000 m2. Tyto prostory jsou pro Ardon Safety kapacitně již nevyhovující, proto společnost rozhodla o přemístění do nové haly, kde si pronajme 26 780 mskladových prostor. Hala bude dokončena a předána do užívání v dubnu příštího roku.

„Uzavření nové nájemní smlouvy a zahájení výstavby další haly považujeme za významný krok v rozvoji VGP Parku Olomouc. Ten je aktuálně již ze tří čtvrtin obsazen, přičemž s dalším vážným zájemcem ještě jednáme,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP, a dodává: „Jsme rádi, že můžeme společnosti Ardon Safety nabídnout možnost nových prostor v rámci stejného parku, které kapacitně vyhovují společnosti a umožní tak její další expanzi.“

Společnost Ardon Safety se řadí mezi nejvýznamnější velkoobchodní společnosti s pracovními oděvy, obuví a ochrannými pracovními pomůckami ve střední Evropě. Po mnoho let se zabývá analýzou rizik na pracovišti, kterým čelí lidé z různých odvětví průmyslu i služeb. Kromě vlastní výroby pracovních oděvů prodává také sortiment předních světových výrobců.

VGP Park Olomouc se rozkládá na bezmála 48 hektarech a nabízí 213 800 mpronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Díky své poloze v těsné blízkosti Olomouce, na exitu 37 rychlostní komunikace R46, je skvěle dostupný jak z centra města, tak blízkého okolí. Nabízí výborné spojení do Brna či Ostravy a okolních států.