VGP uzavřela dvě nájemní smlouvy se společností OKAY ve VGP Parcích Vyškov a Prostějov

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností OKAY, českou firmou zaměřující se na prodej elektra a nábytku. Ta si dohromady pronajala více než 50 tisíc m2 skladových prostor ve VGP Parku Vyškov a VGP Parku Prostějov. Nová hala ve Vyškově je již ve výstavbě a bude předána v září tohoto roku, čímž park dosáhne 100% obsazenosti. Budova v Prostějově bude připravena k užívání od ledna 2022. Oba projekty jsou realizované ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

„Oba parky jsou od sebe vzdáleny cca 30 minut jízdy a leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňující rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Kromě toho Prostějovem i Vyškovem prochází důležitá železniční trať. U obou lokalit tak mohu vyzdvihnout jejich strategickou pozici v centru Moravy, která je pro OKAY výhodná jak kvůli dopravní dostupnosti, tak pro svou kvalifikovanou pracovní sílu těžící z dlouhodobé industriální tradice,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP.

Společnost OKAY je ryze česká firma zaměřující se na prodej elektra a nábytku, v čemž se řadí k české i slovenské špičce. V současnosti provozuje celkem 140 kamenných prodejen a vlastní e-shopy. Společnost na tuzemském trhu působí již 27 let a pracuje pro ni více než 1 500 zaměstnanců, franšízantů a vyškolených specialistů.

„Na trhu vidíme obrovskou příležitost dalšího růstu a posílení skladovacích a logistických kapacit je pro tento růst klíčové. Nechceme žádné okrajové a technicky zastaralé sklady, ale ty nejlepší a nejmodernější prostory a technologie, abychom mohli zrychlit procesy skladování a doručování zboží na prodejny a ke koncovým zákazníkům. Díky strategické poloze skladů ve Vyškově a Prostějově budeme schopni pokrýt celou Českou a Slovenskou republiku výrazně rychleji než dříve,“ uvedl Jindřich Životský, majitel společnosti OKAY.

VGP Park Vyškov se nachází v severní části Jihomoravského kraje přibližně 40 km od Brna v průmyslové lokalitě Marchanice. Rozprostírá se na cca 5,4hektarovém pozemku s pronajímatelnou plochou 28 199 m2, která je nyní plně obsazena.

VGP Park Prostějov vzniká na rozsáhlém brownfieldu na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov s plochou přes 13,9 hektaru. VGP zde plánuje realizovat více než 46 000 mpronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Aktuálně je ještě dostupných 30 000 m2. Mezi budoucí nájemce patří ITAB Shop Concept CZ, twd CZ a OKAY.

 

Zdroj: VGP