Výrobce kol CUBE si pronajímá v CTParku Cheb výrobní prostory

Obliba cyklistiky a pohybu obecně celosvětově stále roste, což následně urychlilo úspěch německého výrobce kol CUBE, jehož kola jsou známá svým inovativním designem a vysokou kvalitou.

Vzhledem k náročnému a složitému dodavatelskému řetězci v kombinaci s nízkou dostupností a vysokými náklady na přepravu se majitel společnosti CUBE Marcus Pürner rozhodl dále expandovat a vrátit výrobní kapacity z Asie do Evropy. Proto společnost CUBE investuje a rozšiřuje své aktivity a spouští svůj první výrobní závod v CTPark Cheb v České republice v nové budově o rozloze 10 000 m2.

Nová montážní linka pro jízdní kola  má být spuštěna v únoru 2022. „Chceme zvýšit přidanou hodnotu a vytvořit nová pracovní místa v Evropě. Již nyní jsme snížili objednávky z Asie přibližně o 100 000 kol,“ říká Marcus Pürner.

V nejvyšší fázi expanze plánuje CUBE s 1 600 koly/e-biky denně. Jejich snaha o udržení vysoké kvality byla klíčovým faktorem při výběru lokality na Chebsku, která je dobře známá svou  kvalifikovanou pracovní silou. CTPark Cheb těží ze své geografické polohy v blízkosti hranic, vynikajícího dopravního spojení a regionální kvalifikované pracovní síly.

„CTP je firma plná sportovních lidí, o to více mě těší, že máme nájemce, jako je CUBE. Jejich výrobky je prostě radost pohledět, natož na nich jezdit! Mimochodem, krásná příroda chebského regionu je pro ně jako stvořená.

CTPark Cheb, prémiový areál, je perfektní základnou, která těmto nájemcům umožňuje růst,“ říká Jakub Kodr, vedoucí oddělení rozvoje obchodu společnosti CTP Česká republika.

Společnost CUBE již začala aktivně hledat více než 300 zaměstnanců pro svůj nový provoz.  „Na Chebsku vytváříme řadu nových pracovních míst. Nabízíme atraktivní platové podmínky, dobré podmínky, možnost povýšení a řadu benefitů. Jsme mladá a ambiciózní společnost a srdečně vítáme každého, kdo se chce stát součástí našeho týmu,“ říká Marcus Pürner.