WM Logistic Nýřany se stane novým nájemcem parku P3 Plzeň Myslinka

Další hala nově budovaného průmyslového parku v Myslince u Plzně má svého nájemce. Společnost WM Logistic Nýřany ji využije jako expanzní sklad ke stávajícímu zázemí. Veškeré prostory z první etapy výstavby parku P3 Plzeň Myslinka tak jsou obsazeny.

 

Společnost WM Logistic Nýřany se stává třetím potvrzeným nájemcem v P3 Plzeň Myslinka. V jednom z nedalekých průmyslových parků skladuje náhradní díly pro osobní a nákladní automobily, včetně autopříslušenství a pneumatik, a dosavadní prostor mu pomalu přestává stačit. „Uvažovali jsme, jestli se přesunout do většího, ale zároveň jsme nechtěli opustit sklad v atraktivní lokalitě přímo u D5. Proto jsme velmi uvítali možnost rozšířit naše působení do Myslinky, kde na nás čeká zbrusu nová hala,“ říká Petra Kroupová, jednatelka společnosti Logistické centrum Nýřany.

 

Prodejce autodílů si pronajal celou budovu, celkem 7 144 m2 zahrnujících skladovací plochu i administrativní zázemí. Hala A se začala stavět na podzim minulého roku. „Ačkoliv jsme výstavbu zahájili jako spekulativní, stihli jsme zapracovat řadu požadavků na míru, jako například povolení skladování pneumatik včetně potřebných úprav haly,“ popisuje Tereza Hametová, development manager P3.

Halu B, která byla rovněž součástí první etapy výstavby, si pronajaly společnosti ALLLOG Consulting a ICOM transport a.s. „Nedávno vytvořená kapacita v parku P3 Plzeň Myslinka je tak již naplněna, což jen dokládá vysokou poptávku po prostorách určených pro logistiku a lehkou výrobu,“ komentuje Aleš Zacha, Head of Development P3 pro Českou republiku.

 

P3 v blízkosti Plzně provozuje dva průmyslové parky

Šest kilometrů od Myslinky, v Nýřanech, se již několik let nachází také park P3 Plzeň, který si velmi oblíbily zejména výrobní firmy a společnosti s orientací na automobilový průmysl. Pro logistiku je výhodou nejenom přímé napojení na dálnici D5, ale i blízký železniční terminál kontejnerové přepravy.

 

Na vysokou poptávku v lokalitě reagovala P3 developmentem parku poblíž obce Myslinka. Celkem se zde počítá s pěti halami s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 64 tisíc m2. Potenciálním nájemcům budou k dispozici budou jednotky od 3 500 m2 do 30 000 m2. V první etapě vznikly dvě haly o rozloze 7 000 m2 a 9 600 m2.

 

Všechny haly splňují vysoký standard certifikace BREEAM Excellent. Zateplené můstky, kvalitní izolace a použití LED osvětlení představují úsporu na energiích, a šetrnější přístup k životnímu prostředí naplňuje i použití udržitelnějších stavebních materiálů a výsadba zeleně respektující místní druhovou skladbu.