Wolt posiluje rozvoz chovatelských potřeb, nově doručuje z poboček PetCenter

  • Finský technologický start-up na doručování jídla rozšiřuje nabídku sortimentu pro domácí mazlíčky.
  • Navazuje spolupráci s PetCenter – největší sítí chovatelských potřeb na českém trhu.
  • Nově mohou zákazníci objednávat nejen krmivo a doplňkové zboží pro psy a kočky, ale také pro králíky a hlodavce.

„Spolupráce s řetězcem PetCenter je pro nás přirozeným krokem a plánujeme tento koncept dále rozvíjet také o další zboží. Výhodou je pro naše zákazníky flexibilita a rychlost doručení, kdy budou mít zboží u sebe do 30 minut od zadání objednávky. Navíc mohou pohodlně objednávat i další sortiment a Wolt je tak zase o něco blíže vizi online nákupního centra,” říká Jan Foret, ředitel českého Woltu.

Prozatím Wolt doručuje zboží z pěti pražských poboček PetCenter: Štěrboholy, Letňany, Novodvorská, Stromovka a Nové Butovice. Již dříve Wolt nabízel krmivo pro psy z Bibi Food – konceptu nabízejícího vařené psí jídlo ze surovin od farmářů z volných chovů –či krmivo a doplňkový sortiment z chovatelských potřeb Svět tlapek.

PetCentrum má po celé republice více než 130 poboček, k tomu posiluje i díky vlastnímu eshopu. Online prodej je jedna z oblastí, na kterou se chceme dlouhodobě soustředit. Spolupráce s Woltem nám umožní posunout naše služby zase o kus dál a hlavně zacílit na ty zákazníky, kteří prostě nechtějí čekat a chtějí mít potřebné věci hned při ruce. Již delší dobu sledujeme, že náročných zákazníků přibývá,“ říká manažer pro strategický rozvoj společnosti PetCentrum Robert Vojáček s tím, že aktuálně je v nabídce Woltu přes 50 nejžádanějších položek, včetně krmiva, podestýlek či antiparazitních obojků. Firma počítá s tím, že do budoucna se bude sortiment rozšiřovat a aktualizovat zejména v závislosti na sezóně.

O Woltu:
Wolt je technologický startup založený v roce 2014 ve Finsku. Nyní působí ve 23 zemích a má přes 3 000 zaměstnanců, 12 milionů registrovaných uživatelů, 45 000 partnerů na platformě a 90 000 partnerských kurýrů. Vedle jídla zároveň rozváží i potraviny a další maloobchodní zboží. V rámci České republiky Wolt spolupracuje s více než 2 000 podniky a působí v osmi městech (Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích). Generálním ředitelem je Miki Kuusi, oceněný Forbesem v globálním žebříčku 30 pod 30. Generální ředitel pro Českou republiku je Jan Foret.