Začíná výstavba „chytrého“ logistického parku GLP Park Brno Holubice

PRAHA, 2. listopadu 2021 – Společnost GLP, přední investor a developer logistických skladů a distribučních parků, zahájila výstavbu moderního logistického centra v České republice. Projekt GLP Park Brno Holubice získal souhlas místních úřadů se zahájením výstavby.

 

V blízkosti dálnice D1 v katastru obce Holubice vznikne logistický park šetrný k životnímu prostředí, vybavený nejmodernějšími technologiemi. GLP Park Brno Holubice by měl své první klienty přivítat v srpnu 2022.

Nově vybudovaný logistický park nabídne svým klientům 70 000 m² víceúčelových ploch vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu. K dispozici budou také moderní kancelářské prostory a zázemí pro zaměstnance. Komplex bude postaven v nejvyšší technické kvalitě a v souladu s přísnými ekologickými normami.

 

Areál bude nízkoenergetický, vybavený moderními technologiemi pro hospodaření s energiemi, vodou a vzduchotechnikou. Pracovní prostory budou kvalitně osvětleny. K dispozici budou dobíjecí stanice pro elektromobily a rozsáhlé zázemí pro zaměstnance.

Výstavbou vzniknou „chytré“ budovy, které se dokážou přizpůsobit potřebám klientů. Ti mohou prostory využít různým způsobem: jako showroom, distribuční centrum, pro lehkou průmyslovou výrobu, technologický výzkum nebo jako administrativní zázemí společnosti. Díky poloze v blízkosti Brna se park stane vyhledávanou lokalitou úspěšných firem.

 

Šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím

 

Společnost GLP celý projekt pojala jako udržitelný, šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím. Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží jako místo pro odpočinek zaměstnanců. Střechy budou osazeny fotovoltaickými panely, které významně přispějí ke snížení provozních nákladů budov.

„Ve společnosti GLP se snažíme, aby naše projekty aktivně zvelebovaly své okolí. Pro nás jako developera je zásadní pomáhat zlepšovat infrastrukturu okolních obcí. Obci Holubice pomáháme zvýšit kapacitu vodovodního řadu a podílíme se také na modernizaci čistírny odpadních vod. Budujeme biokoridor z ovocných stromů a plánujeme spolupráci i na dalších projektech. Těšíme se, že se tento udržitelný rozvoj podaří realizovat a že v pravý čas přivítáme zákazníky,“ komentuje výstavbu areálu Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Společnost GLP podporuje také kulturní aktivity v místech svého působení. V případě Holubic například finančně podpořila vydání knižní novinky Případ Austerlitz 1805, jejímž spoluautorem je Zdeněk Chromý. V blízkosti budovaného logistického centra se totiž nachází areál památkové zóny Slavkovského bojiště.

 

Technické specifikace GLP Park Brno Holubice

 

Celková plocha               70 000 m2

Kanceláře                        od 160 m2

Nosnost podlahy            6 t/m2

Čistá výška                      6–12 m

Počet parkovacích míst 311

Parkování HVG 7

Elektrické Drive-in         1 na 5000 m2

Počet doků                      1 na 850 m2

Certifikace                       BREEAM very good

Dostupnost                     Q2 2022